«НЕМОВ РІКА, ЩО НАРОДЖУЄТЬСЯ ЗІ СТРУМОЧКІВ, ОЗЕРЕЦЬ, ГІРСЬКИХ ПОТІЧКІВ, ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ БЕРЕ ПОЧАТОК З ШКІЛЬНОЇ ПАРТИ. ВОНА – КОЛИСКА МАЙБУТНЬОЇ ДОЛІ» О. А. ЗАХАРЕНКО

пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Новини

 Всесвітній день водних ресурсів проводиться щорічно 22 березня з метою зосередити увагу на важливості доступу до прісної води, а також пропагувати методи сталого використання прісноводних ресурсів.
Ідею святкування Всесвітнього дня водних ресурсів було висунуто 1992 року на Конференції ООН з навколишнього середовища та розвитку в Ріо-де-Жанейро. У своїй резолюції 47/193 від 22 грудня 1992 року Генеральна Асамблея ухвалила оголосити 22 березня кожного року Міжнародним днем водних ресурсів, який пізніше був перейменований у Всесвітній день водних ресурсів і який відзначається з 1993 року.
Чому відзначається Всесвітній день водних ресурсів? Всесвітній день водних ресурсів відзначається з метою заохочення збереження та раціонального використання водних ресурсів. Щороку Структура «ООН-водні ресурси» — установа, яка координує діяльність ООН у цій галузі — обирає певну тему, пов'язану з майбутніми чи поточними викликами.
Право на воду — основне право людини. У 2010 році ООН визнала «право на безпечну та чисту питну воду та санітарні послуги як право людини, що має істотно важливе значення для повноцінного життя та повного здійснення всіх прав людини». Кожна людина без будь-якої дискримінації наділена правом на доступ до достатніх обсягів безпечної, прийнятної та фізично та економічно доступної води для особистих та побутових потреб, що включає воду для пиття, особистої санітарії, прання, приготування їжі та особистої та господарської гігієни.
2,1 мільярда людей живуть без доступу до безпечної води у домашніх умовах. У чверті початкових шкіл по всьому світу відсутня система питного водопостачання і учні споживають воду з незахищених джерел або не мають змоги вгамувати спрагу. Понад 700 дітей віком до п'яти років щодня гинуть від діареї, яка пов'язана зі споживанням небезпечної води та поганими санітарними умовами.


Немає коментарів:

Дописати коментар