«НЕМОВ РІКА, ЩО НАРОДЖУЄТЬСЯ ЗІ СТРУМОЧКІВ, ОЗЕРЕЦЬ, ГІРСЬКИХ ПОТІЧКІВ, ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ БЕРЕ ПОЧАТОК З ШКІЛЬНОЇ ПАРТИ. ВОНА – КОЛИСКА МАЙБУТНЬОЇ ДОЛІ» О. А. ЗАХАРЕНКО

середа, 15 листопада 2023 р.

 Друзі, трішки історії.
Тож, з чого почалося наше «перезавантаження»?
Два роки тому , у мережі Фейсбук, вчителі Бобрицького ліцею натрапили на оголошення від кампанії Zadoriy Fondation про програму Charity Match для некомерційного сектору, мета якої підвищити спроможність організацій створювати більш ефективні та результативні фандрейзенгові кампанії.
Однією з умов даної кампанії було: подати заявку на проходження навчальної програми, пройти курс навчання, створити проект (власну фандрейзенгову кампанію), отримати схвалення.
Ідей для змін освітнього простору нашої школи було багато, тому вирішили ризикнути.
Ініціативна група у складі Людмили Оноко та Тетяни Козодой подали заявку і почалося довготривале навчання, яке складалось з 6 блоків : а це 50 лекцій, відео заняття, тестові завдання.
У підсумку даного навчання необхідно було створити власний проект, оцінити його, захистити перед донорами. У разі успіху , можливість отримати подвоєння зібраних коштів від благодійної організації «МХП – громаді».
Команда зупинилась на ідеї створення простору «Перезавантаження» на базі Бобрицького ліцею.
Чому саме простір «Перезавантаження»?
Бо як стверджують фахівці, у вік високорозвинутих технологій у дітей посилюється психологічна діяльність та напруження у зв’язку з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації. Як наслідок – помітне погіршення шкільної успішності, швидка втомлюваність і зниження захисних функцій організму, втрата інтересу до навчання.
А створення даного простору психологічного перезавантаження буде сприяти вільному розвитку творчої особистості та допомагати зняти емоційну напругу, відпочити та відволіктися від сучасних гаджетів, телефонів, планшетів, тощо.
Ризик і наполегливість ініціативної групи наших вчителів були винагороджені успіхом – проект став переможцем програми, зібрав необхідну початкову суму ( до збору коштів долучились підприємці, депутати сільської ради, батьки, діти), та здобув можливість подвоєння суми від благодійного фонду «МХП – громаді».
Що ж являє собою «Простір «Перезавантаження» Це нове багатофункціональне середовище , розміщене у двох суміжних кімнатах, та поділене на осередки.
- «Я дію» (де діти можуть вільно малювати, займатись відео зйомкою, виділено куточок блогера та фотографії).
- «Я думаю» (тут діти мають можливість пограти в настільні та напольні розвиваючі ігри).
-«Я відчуваю» (куточок для заняття музикою, міні-кінотеатр).
-«Я відпочиваю» (це осередок релаксу з імпровізованим зоряним небом, куточком живої природи, акваріумом).
І нарешті 15 листопада 2023 року ми презентували результат нашої довготривалої роботи місцевій владі на чолі з головою Оленою ШТЕФАН та директорці БО БФ «МХП – Громаді» Тетяні ВОЛОЧАЙ.
Немає коментарів:

Дописати коментар