«НЕМОВ РІКА, ЩО НАРОДЖУЄТЬСЯ ЗІ СТРУМОЧКІВ, ОЗЕРЕЦЬ, ГІРСЬКИХ ПОТІЧКІВ, ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ БЕРЕ ПОЧАТОК З ШКІЛЬНОЇ ПАРТИ. ВОНА – КОЛИСКА МАЙБУТНЬОЇ ДОЛІ» О. А. ЗАХАРЕНКО

четвер, 30 січня 2025 р.

Новини

 30 січня світ щорічно святкує Міжнародний день круасана. Сьогодні круасани стали улюбленцями у всьому світі. Погодьтеся, вигнута у формі півмісяця булочка з хрусткого листкового тіста є найпопулярнішим кондитерським виробом у світі.
Хоча круасан асоціюється із Францією, його коріння сягають Австрії. У 1683 році там з'явилася випічка під назвою Kipfel. Цікаво, що спочатку це була розкіш, доступна лише багатим, оскільки інгредієнти коштували дорого.
Історія говорить, що саме австрійський офіцер Август Занг привіз круасани до Франції, відкривши у Парижі віденську пекарню. З часом французи вдосконалили рецепт, і в 1920-х роках круасан офіційно став національним символом французької випічки.
Сьогодні Всесвітній День круасану відзначили і в Бобрицькому ліцеї. Сучасні діти дуже полюбляють ці смаколики. Тому під час святкування з задоволенням слухали історію виникнення круасана та багато цікавих фактів про нього. Потім малювали, ліпили з пластиліну улюблену випічку і, навіть, танцювали під мелодію пісні, як французькому круасану сподобалася українська паляниця.
Закінчилося святкування дружнім чаюванням з улюбленим десертом.


середа, 29 січня 2025 р.

Новини

 29 січня 2025 року українці відзначають 107-у річницю пам’яті Героїв Крут, чий подвиг став символом незламності та стійкості всього українського народу в боротьбі за незалежність.
Саме сьогодні вшановуємо пам’ять Героїв Крут — молодих українських патріотів, які понад століття тому, у 1918 році, стали на захист незалежності молодої Української Народної Республіки. Ця дата є одним із найяскравіших прикладів героїзму, самопожертви та національної гідності в історії нашої держави.
Вчителька історії ліцею Ляховенко А.В. провела виховний захід «Крути – кіборги минулого», на якому розповіла учням про те, що історія вкотре повторюється. За понад 100 років ординська натура північного сусіда зовсім не змінилась. У теперішньому протистоянні російський окупант однаково несе терор, масові вбивства, катування, мародерства та руйнування на українські землі. Такі епізоди нашої історії змушують усвідомити, що однієї пам’яті замало – ми маємо не лише пам’ятати і вшановувати наших Героїв, а й захищати Українську Державу на всіх фронтах, аби раз і назавжди перемогти ворога.
Пам’ятаймо, що незалежність і свобода не є дарунком, а результатом жертовної боротьби багатьох поколінь. Пам’ять про Героїв Крут закликає нас цінувати те, що ми маємо, і бути готовими боронити це від ворога.
Сьогодні саме той день, коли без усяких метафор та мітинговості, ми маємо сказати:
Слава Україні! Героям – слава!


вівторок, 28 січня 2025 р.

Новини

 Поширення наркоманії в Україні за останні роки набуває загрозливих тенденцій і стає однією з найгостріших суспільних проблем, нерозв’язання якої призводить до заподіяння шкоди здоров’ю людини, негативного впливу на соціальну сферу, а також стає загрозою національній безпеці держави.
Особливо гострою та актуальною ця проблема є для молодіжного середовища. У прагненні пошуку дружніх стосунків, самоідентифікації та самоствердження молоді люди подекуди потрапляють у сумнівні компанії, вперше пробують наркотики, до яких швидко звикає молодий організм.
З метою інформування учнівської молоді стосовно питань, пов’язаних із вживанням наркотиків, з’ясування найбільш поширених причин вживання підлітками психоактивних речовин (ПАР), вплив на організм і соціальні наслідки згубної пристрасті 28 січня 2025 року соціальним педагогом ліцею Мостовою С. В. проведено семінар «Міфи і факти про наркотики та психоактивні речовини».
Під час заходу старшокласники ознайомились з основними мотивами, факторами ризику вживання підлітками наркотичних речовин та з психологічним портретом особистості підлітка групи ризику з вживання ПАР. Було надано рекомендації щодо попередження розвитку наркоманії в учнівському середовищі.


понеділок, 27 січня 2025 р.

Новини

 Щороку 27 січня у світі вшановують пам'ять загиблих під час Голокосту - трагедії, яка також торкнулася України.
Голокост - вісім букв жаху та болю. Цим словом історики називають геноцид євреїв та інших соціальних груп нацистами в період з 1933 по 1945 роки. Третій Рейх і його союзники знищували всіх, кого вважали "неповноцінними" - євреїв, слов'ян, ромів, темношкірих, людей з інвалідністю та хворобами психіки.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 27 січня засновано з ініціативи ООН, щоб світ ніколи не забував про скоєні нацистами звірства. Цього дня вшановують пам'ять приблизно 11 мільйонів невинно убитих жертв геноциду.
27 січня 2025 року в ліцеї в рамка тижня історичної пам’яті вчителем історії Ляховенко А.В. був проведений виховний захід для старшокласників «Гірка пам’ять Голокосту» до Міжнародного дня пам’яті загиблих жертв Голокосту.


середа, 22 січня 2025 р.

Новини

 Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить,
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
Ліна Костенко
22 січня Україна відзначає одне з найважливіших державних свят – День Соборності. Це день, коли в 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
З цієї нагоди в нашому ліцеї відбулися урочисті заходи, спрямовані на формування в учнів національної свідомості та патріотизму.
Зранку була проведена лінійка на тему: «Соборність України – запорука міцної держави», під час якої учні дізналися більше про історичні події, що передували об’єднанню українських земель.
Щороку одним із найяскравіших заходів є «Ланцюг соборності духу, розуму та серця», коли вся ліцейна родина об’єдналася, утворивши символічний живий ланцюг, що продемонстрував єдність та неподільність українського народу.
Також в цей день відбулася тематична виставка учнівських малюнків «Вільні. Єдині. Незламні».
І під кінець святкового дня дві команди старшокласників «Козацька рада» і «Ворожка» позмагалися хто краще знає Україну у квесті: «Наша єдність – наша зброя».
Проведені заходи ще раз нагадали учням про важливість єдності, збереження культурних традицій та необхідність працювати задля майбутнього нашої держави. День Соборності став чудовою нагодою для виховання патріотизму та гордості за свою країну.






вівторок, 21 січня 2025 р.

Новини

 21 січня увесь світ відзначає тепле та миле свято – Міжнародний день обіймів. Це чудова нагода подарувати тепло своїм близьким, друзям або, навіть, незнайомим людям! Обійми не лише підіймають настрій, а й мають цілющі властивості: наприклад, допомагають знизити рівень стресу.
21 січня 2025 року у Бобрицькому ліцеї відзначали День обіймів, і це стало справжнім святом тепла та дружби! Учні й учителі обмінювалися щирими обіймами, даруючи один одному гарний настрій та підтримку. Обійми — це простий, але дуже важливий спосіб показати свою турботу, зміцнити дружні зв’язки та нагадати, що ми поруч, навіть, у непрості моменти.
Не забувайте обіймати своїх рідних і друзів — це наповнює серце щастям!

Новини

 21 січня 2025 року з учнями 10-11 класів було проведено профілактичний захід щодо запобігання вчинення диверсій підлітками.

Під час якого психолог ліцею Мостова С.В. разом з учасниками освітнього процесу обговорили: хто такі вербувальники; способи використання українських дітей ворожими спецслужбами; методи вербування; особливості кримінальної відповідальні за вчинення неповнолітніми диверсій та терактів. Розглянули випадки вчинення диверсій підлітками в різних містах України.
А також переглянули просвітницький відеоролик проти вербування молоді
ФСБ «Не пали своїх! «Спали» ворога!» підготовлений Службою Безпеки України та Національною поліцією України.
Діти підвищили свій рівень обізнаності про небезпеку вербування та способи захисту від нього.


понеділок, 20 січня 2025 р.

Новини

 20 січня 2025 року, в рамках тижня Соборності України, пройшла лінійка пам’яті і слави «Кров’ю слави просочена українська земля» до Дня вшанування захисників Донецького аеропорту.
Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з 26 травня 2014 до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги». Вони стали символом незламності і надлюдської сили.
"Кіборги вистояли - не вистояв бетон" — фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України.
Минуть роки, відлетять у вічність, прийдуть у світ нові покоління, але не згасне пам’ять про героїв Донецького аеропорту, про героїв-українців, які боролися за незалежність, цілісність, гідність і свободу нашої держави. І кому як не нам, українцям, зрозуміти одну просту річ – війна ніколи не наближає мир.
Любіть і бережіть Україну, бережіть себе.
Слава Україні! Героям слава!